Zmiana koloru włosów - jaka fryzura pasuje do Ciebie?

Autor: Redakcja
2018-10-08

Jeżeli chcemy zmienić kolor włosów, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakim typem kolorystycznym jesteśmy – dzięki temu będziemy w stanie odpowiednio dobrać taki kolor, który podkreśli atuty naszej urody. Oto kilka przydatnych porad, które pomogą w dopasowaniu idealnego odcienia pasm.

Jak dobrać odpowiedni kolor włosów, gdy jesteśmy Wiosnami?

Cechami charakterystycznymi tego typu urody są: jasna, gładka karnacja o brzoskwiniowym lub złocistożółtym zabarwieniu, która łatwo się rumieni i często ma piegi, jasne oczy od niebieskiego po zielony ze złotymi kropkami otaczającymi tęczówkę i włosy blond (znacznie rzadziej mamy tutaj do czynienia z pasmami brązowymi lub rudymi). Wiosny powinny unikać tonów popielatych, a zamiast tego stawiać na ciepłe odcienie. Doskonale sprawdzą się tu złociste i miodowe blondy, złociste brązy, miedź oraz jasne, czerwone odcienie, jak truskawkowy blond lub złocista czerwień.

[POLECANE]

Lato

Posiadaczki urody typu lato mają różowy odcień skóry, który lekko wpada w niebieskie i fioletowe tony. Ich oczy są zielone, niebieskie, lub niebieskozielonej, rzadziej brązowe z niebieskimi, zielonymi albo szarymi nutami. Ich naturalny kolor włosów to blond. Korzystnie będą się one prezentowały w srebrnych lub popielatych pasmach, które rozświetlą włosy. W podobny sposób zadziałają farby o 1-2 tony ciemniejsze.

Jesień

Urodę typu jesień z łatwością rozpoznamy po jasnej karnacji, rzadziej z ciemnobrązowymi tonami, zielonych, błękitnych lub turkusowych oczach i włosach rudych, w odcieniu od miedzy po mahoń albo ciemnobrązowych z czerwonymi tonami. Idealny kolor włosów to w tym przypadku wszelkiego rodzaju czerwone oraz miedziane tony, a także odcienie brązy takie, jak miedziane złoto, złocisty brąz lub orzech.

[BEST]

Zima

Ostatni z typów urody to zima. Karnacja jest w tym przypadku jasna, z widocznymi zielonymi żyłkami albo o lekko niebieskim tonie, oczy ciemnobrązowe, szare albo intensywnie niebieskie lub zielone, a włosy od brązu aż po granatową czerń. Jeśli chodzi o idealny kolor pasm, to warto pamiętać, że głębokie odcienie włosów o tym typie urody naturalnie go ocieplają, w związku z czym, do dodania połysku w większości przypadków w zupełności wystarczającą będzie odpowiednio dobrana odżywka. Ewentualnie, sięgnąć można po farbę w odcieniu bakłażanowym lub mahoniowym.

MARKI