W zdrowym ciele, zdrowy duch! Suplementy diety -10% taniej z kodem: WIOSNA2019

Skóra po opalaniu - jak o nią dbać?

Autor: Redakcja
2018-10-05

Zbliża się Wasz wymarzony urlop? Pamiętajcie, by do wakacyjnej kosmetyczki spakować nie tylko kremy z filtrem. Równie ważne jest nawilżanie skóry po opalaniu. Jak zadbać o nią po kąpieli słonecznej?

Schodząca skóra po opalaniu – co robić?

Schodząca, łuszcząca się skóra to problem, z którym boryka się wiele kobiet, które intensywnie opalały się na słońcu bez stosownego zabezpieczenia w postaci kremu z filtrem UV. W ten sposób możemy bardzo łatwo naruszyć warstwę hydrolipidową naskórka, która ma za zadanie ochronę skóry właściwej przed uszkodzeniami. Naruszony podczas opalania naskórek musi się najpierw sam złuszczyć, by móc wrócić do pierwotnego stanu. Nie należy próbować przyspieszać tego procesu, gdy schodzącej skórze towarzyszy także jej swędzenie – w ten sposób możemy jedynie pogorszyć jej kondycję. Na tym etapie należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż zaczerwienienie zniknie.

Sposoby na schodzącą skórę po opalaniu

Na początkowym etapie zmagań ze schodzącą skórą po opalaniu, należy zaopatrzyć się w dobry balsam do ciała, który nawilży naszą skórę, załagodzi podrażnienia i zniweluje przykre uczucie pieczenia i swędzenia. Regularne jego stosowanie pozwoli nam znacznie szybciej uporać się ze schodzącą skórą. Wybierając taki produkt należy zwrócić uwagę, by w jego składzie znalazły się nie tylko substancje nawilżające i łagodzące, lecz również składniki tłuszczowe takie, jak lipidy, które umożliwią odbudowie filmu hydrolipidowego skóry i zabezpieczenie jej przed następnymi uszkodzeniami.

Gdy ze schodzącej skóry znikną zaczerwienienia i podrażnienia, możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest złuszczanie jej przy pomocy peelingu. Kosmetyk ten przyspieszy proces naturalnego złuszczania naskórka, pomagając skórze odzyskać gładką i równomierną strukturę. Regularne natłuszczanie ciała pomoże nam również pozbyć się ewentualnych przebarwień, które często towarzyszą schodzącej po opalaniu skórze. Kluczowe jest tutaj, aby peeling zastosować dopiero wówczas, gdy pozbędziemy się wszystkich podrażnień – w przeciwnym wypadku pogłębimy jedynie problem pieczenia oraz swędzenia. Wspomnianego kosmetyku najlepiej używać co 3-4 dni pamiętając o jednoczesnym stosowaniu balsamów regeneracyjnych.

Dalsza ochrona skóry to podstawa!

Gdy problem schodzącej skóry pojawił się jeszcze podczas trwania naszego urlopu, zadbajmy o dokładne zabezpieczanie jej przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Stosowanie zbyt niskich filtrów może naruszyć naturalną barierę skóry i przyczynić się do jej złuszczania. Po każdej ekspozycji słonecznej należy zastosować krem po opalaniu, który wzmocni ją, zregeneruje i przygotuje na kolejny dzień na plaży. W tym przypadku znacznie lepiej zapobiegać złuszczaniu niż leczyć schodzącą skórę po opalaniu.

PRODUKTY POLECANE

MARKI