W zdrowym ciele, zdrowy duch! Suplementy diety -10% taniej z kodem: WIOSNA2019

Róże do policzków - jak wybrać najlepszy?

Autor: Redakcja
2018-10-05

Róż do policzków to absolutny must have w każdej kobiecej kosmetyczce! Z jego pomocą jesteśmy w stanie tylko wymodelować kształt twarzy, lecz także dodać jej świeżości, blasku i zdrowego wyglądu. Jak dobrać róż do karnacji? W jaki sposób go aplikować?

Jak dobrać róż do policzków?

  • Cera jasna – najlepiej w tym przypadku sprawdzą róże do policzków w pastelowych, różowych odcieniach. Dla posiadaczek cer porcelanowych doskonałe będą produkty z pomarańczowymi tonami. Bardzo dobrze sprawdzi się tu także brzoskwiniowy róż do policzków. Znajdzie on zastosowanie w szczególności wówczas, gdy nasza cera posiada żółte tony. Wybierając taki produkt, należy zwrócić uwagę, aby miał on półprzezroczystą konsystencję – będzie wówczas w naturalny sposób współgrał z odcieniem naszej karnacji. Wykonując makijaż wieczorowy, zdecydować można się na śliwkowy róż do policzków w kremie.
  • Cera średnia – dobrym odcieniem różu do policzków dla tego typu karnacji jest morelowy, który będzie się prezentował bardzo naturalnie, nadając cerze świeżości. Odcień fioletowo – różowy wzmocni naturalny odcień naszej karnacji. Równie efektownie wyglądać będzie róż do policzków stanowiący połączenie różu oraz stonowanej jagody – sprawi on, że nasza twarz będzie wyglądała promiennie.
  • Cera oliwkowa – spora część jej posiadaczek ma problem z dobraniem dobrego różu do policzków. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się ciepłe tony, na przykład brzoskwiniowe. Warto zaopatrzyć się tu w róż do policzków w kremie, dzięki któremu nasza oliwkowa skóra będzie wyglądała niezwykle świeżo. Równie dobrze prezentować będą się produkty w odcieniu różanym oraz brązowym. Drugie z nich doskonale wydobędą ciepły odcień cery.
  • Cera ciemna – najlepiej współgrać będą z nią ceglaste oraz pomarańczowe róże do policzków. Kobiety o ciemnej cerze sięgać powinny po produkty mocno napigmentowane, wyraziste i z ciepłymi tonami.

Jak nakładać róż do policzków w zależności od kształtu twarzy?

  • Twarz okrągła – aby optycznie wyszczuplić buzię, omiatamy policzki różem zaczynając od ucha, wzdłuż kości policzkowych, w kierunku ust. Warto tu również delikatnie zaznaczyć podbródek, a na koniec dokładnie rozetrzeć.
  • Twarz kwadratowa – dla uzyskania ładnego owalu twarzy, róż do policzków należy zaaplikować na linii kości policzkowej schodzącej w dół.
  • Twarz podłużna – róż do policzków powinno się tu nakładać na kości policzkowe na wysokości poniżej zewnętrznych kącików oczu, a następnie mocno rozetrzeć.
  • Twarz w kształcie serca – by załagodzić krawędzie twarzy i zbalansować linię czoła względem podbródka, róż do policzków należy nałożyć w okolicy skroni, aż do czoła i na środku kości policzkowych.
  • Twarz owalna – aby podkreślić jej kształt, omiatamy różem do policzków centralną część kości policzkowych.

PRODUKTY POLECANE

MARKI