Jak malować oczy - praktyczne porady

Autor: Redakcja
2018-10-08

Wiele z nas ma problem z prawidłowym wykonaniem makijażu oczu i dobraniem odpowiednich kosmetyków do tego celu. Jak powinno wyglądać malowanie powiek krok po kroku? Poniżej kilka przydatnych porad na ten temat.

Gwarancją idealnego makijażu powiek jest rozpoczęcie go od aplikacji bazy, która ma za zadanie zatuszować zaczerwienienia i naczynka, czyli zneutralizować koloryt naszej skóry. Oprócz tego, ułatwia ona rozprowadzanie cieni i przyczynia się do lepszej ich przyczepności do powieki, a co za tym idzie – zapewnia lepszą pigmentację kosmetyków. Baza chroni od wchodzenia cieni w załamania, ich osypywania się oraz płowienia koloru z czasem. To absolutny must have w kosmetyczce każdej z nas! Bazę należy nakładać na całą powiekę – nie tylko na jej ruchomą część, lecz aż do brwi. Następnie pokrywamy ją pudrem lub cielistym cieniem. Jeżeli pominiemy ten krok, cienie będą miały zbyt dużą przyczepność, co będzie skutkowało powstaniem nieestetycznych, niemożliwych do roztarcia plam.

Kolejny etap malowania oczu to aplikacja jasnego, bazowego cienia. Doskonale do tego celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju beże, jasne brązy oraz szarości. Kosmetyk ten ma za zadanie stworzyć łagodne przejście pomiędzy kolorami i stopniowe przechodzenie od jaśniejszego do ciemniejszego cienia. Nakładamy go w miejsce załamania powieki i rozprowadzamy w górę. Następnie aplikujemy ciemniejszy cień w zewnętrzną stronę ruchomej powieki i blendujemy ku wewnętrznemu kącikowi. Na początek najlepiej zaaplikować mniej cienia i stopniowo zwiększać jego ilość. Czym tak właściwie jest wspominane blendowanie? Polega ono na wykonywaniu kulistych i półkolistych ruchów pędzlem od zewnętrznej do wewnętrznej strony powieki i z powrotem. Cienie rozcieramy lekko przesuwając się po powiece, bez mocnego nacisku i trzymając pędzel bliżej końca włosia – umożliwi to wykonywanie delikatniejszych, płynniejszych ruchów. Do tego celu najlepiej wykorzystać specjalny, kuleczkowaty cień do blendowania lub nieco bardziej puchaty.

Następnie przechodzimy do dolnej powieki, która także wymaga zastosowania bazy i zapudrowania jej. Tutaj także panuje zasada – od najjaśniejszego cienia do najciemniejszego. Pamiętać należy również o dokładnym połączeniu powieki dolnej z górną.

Nasz makijaż oczu dopełnimy zagęszczając linię rzęs czarną kredką. Niezbędne będzie także rozświetlenie łuku brwiowego przy pomocy rozświetlacza lub połyskującego cenia, co optycznie podniesie nasze oko. Na sam koniec tuszujemy rzęsy (zarówno górne, jak i dolne) przy pomocy ulubionej maskary.

PRODUKTY POLECANE

MARKI